Joanna Pierzchała

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, seksuolog

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim.

Ukończyła podyplomowe studia Seksuologia Kliniczna na Uniwersytecie SWPS
w Warszawie, Studium Psychologii Sądowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu, a także całościowy kurs psychoterapii w Ter-Cognitiva – Centrum Terapeutyczno – Szkoleniowym w Krakowie. Poza tym, uczestniczyła w wielu szkoleniach z obszaru diagnostyki oraz pomocy psychologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym, certyfikat nr 771 Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej.

Swoje doświadczenie diagnostyczno-konsultacyjne oraz terapeutyczne zdobywała pracując z dziećmi, młodzieżą (również niepełnosprawną) oraz ich rodzicami w placówkach oświatowych i terapeutycznych.

Obecnie pracuje jako psycholog m.in. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chorzowie, gdzie zajmuje się diagnostyką, poradnictwem i terapią dzieci i młodzieży, a także w Zespole Edukacji Wspomagającej w Świętochłowicach w bezpośredniej pracy z młodzieżą niepełnosprawną.

Udziela wsparcia psychologicznego w sytuacjach kryzysowych. Prowadzi psychoterapię indywidualna w podejściu poznawczo-behawioralnym: zaburzenia lękowe, zaburzenia psychosmatyczne, depresja, zaburzenia osobowości.

Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Swoją pracę terapeutyczną poddaje stałej superwizji.